Biuletyn Informacji Publicznej
Pałac Młodzieży im. prof. A. Kamińskiego

Statystyki

Licznik odwiedzin: 45 412

Dziś odwiedzin: 85. Teraz na naszej stronie: 6 osób.

Data uruchomienia Biuletynu: czwartek, 19 marca 2020r.

Czy wiesz, że?

Możesz zmienić wielkość bazowej czcionki Biuletynu, rozmiar strony oraz określić jak program ma zachować się na otwieranie przez Ciebie zewnętrznych linków. W tym celu zmień opcje: kliknij ikonę śrubki po prawej stronie ekranu.

Zmiana opcji Biuletynu

Każdy czytelnik może zmienić opcje Biuletynu i dostosować działanie programu do swoich potrzeb.

Aby zmienić opcję Biuletynu należy kliknąć ikonę opcji (rysunek poniżej).

Ikona zmiany opcji Biuletynu

Pojawi się okno:

Okno / formularz zmiany opcji Biuletynu

Aby zmienić opcje Biuletynu kolejno należy określić:

Szerokość strony BIP
Szerokość normalna i fluid działa tak samo dla ekranów, które mają rozdzielczość mniejszą niż około 1300 pikseli. Opcja fluid jest przydatna dla dużych ekranów (o wysokiej szerokości). Na takich ekranach strona Biuletynu rozciągnie się na jego całą szerokość. Poniżej dwa kolejne rysunki prezentują różnice dla tej samej strony, ale w opcji szerokości normalnej oraz fluid.

Normalna szerokość Biuletynu Szerokość Fluid Biuletynu

Bazowa wielkość czcionki
Można określić domyślną wielkość czcionki dla całego programu Biuletynu. Podstawa wielkości czcionki określa rozmiar, z którego wyliczany jest rozmiar tekstu dla wszystkich treści: nagłówków, artykułów menu itd. Domyślna wartość to 16 pikseli. Jeżeli chcesz powiększyć tekst – wybierz większą wartość. Dla pomniejszenia tekstu należy wybrać wartość mniejszą niż 16 pikseli.

Ostrzeżenie o otwarciu w nowy oknie
Domyślnie kliknięcie każdego odnośnika, który ma otworzyć się w nowym oknie przeglądarki spowoduje wyświetlenie ostrzeżenia. Można to wyłączyć.

Aby zapisać opcje (nowe ustawienia) należy kliknąć przycisk zapisz zmiany. Można łatwo wrócić do ustawień domyślnych. W tym celu należy kliknąć przycisk przywróć domyślne w oknie zmiany ustawień.

Powrót do wyboru listy artykułów

Kliknięcie przycisku drukuj stronę uruchamia procedurę wydruku w przeglądarce. Pojawia się okno opcji Twojej przeglądarki, które pozwala ustalić parametry wydruku. W treści wydruku pomijane są menu, nagłówki itp. Do drukarki zostanie wysłana jedynie właściwa treść tej strony.

Ten dokument wydrukowano ze strony internetowej:
http://pmkatowice.biuletyn.net.pl/bip-pomoc-3-zmianaopcjibiuletynu.html
Data wygenerowania wydruku: niedziela, 1 sierpnia 2021r. godz.: 10:38Trwa pobieranie treści strony BIP


http://pmkatowice.biuletyn.net.pl/bip-pomoc-3-zmianaopcjibiuletynu.html